ქალთა ფონდი გრანტებს გასცემს ქალთა ორგანიზაციებზე, საინიციატივო ჯგუფებზე და ინდივიდებზე, რომლებიც მუშაობენ ქალთა მდგომარეობის გაუმჯობესებაზე
ქალთა ფონდი საქართველოში მუშაობს ქალთა ჯგუფებთან ქალთა უფლებების, ორგანიზაციული და ლიდერული უნარ-ჩვევების განვითარებისათვის
ქალთა ფონდი ცდილობს ხელი შეუწყოს, ქალთა და გოგონათა სხვადასხვა ჯგუფებს, რომ მათ შეძლონ თავიანთი გარემოს ტრანსფორმაცია.
ქალთა ფონდმა საქართველოში, 2013 წელს დააწესა „კატო მიქელაძის სახელობის პრემია“, რომელსაც ყოველწლიურად, 29 ნოემბერს, ქალთა უფლებების დამცველთა საერთაშორისო დღეს გადასცემს ქალთა უფლებების დამცველ ერთ აქტივისტს საქართველოში.
„ქალთა ფონდი საქართველოში“ აახლებს საგრანტო საქმიანობას და აცხადებს პროექტების მიღებას ოთხი პროგრამის ფარგლებში:
„ფემინსტრიმი“ განახლებული ფორმატით ახალ სეზონს იწყებს და იწვევს ავტორებს, რომლებიც ისაუბრებენ ფემინისტურ აქტივიზმზე, მობილიზებისა და სოლიდარობის ფემინისტურ ალტერნატივებზე, ფემინისტური ცოდნისა და ზრუნვის გავრცელების საჭიროებაზე, მოძრაობათაშორისი გადაკვეთების და მობილიზაციის სტრატეგიებზე და სხვა რელევანტურ თემებზე.
“ქალთა ფონდი საქართველოში” აცხადებს კონკურსს გარე შემფასებლის ან შემფასებელთა ჯგუფის შესარჩევად „შვედეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტო (SIDA)”-ს მიერ დაფინანსებული პროექტის „ინტერსექციური ფემინისტური მოძრაობის განვითარება საქართველოში“ შესაფასებლად.